🔹به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر جم: عصر روز گذشته در نشستی، از خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار و با حضور شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر جم تجلیل به عمل آمد.
▫️سجادی رئیس شورای اسلامی شهر جم در ابتدای این نشست ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و تشکر از خبرنگاران بخاطر فعالیت ها و زحمات ، با برشمردن برخی از مهمترین مسائل و مشکلات شهرستان و شهر جم، از اصحاب رسانه خواست با مطالبه‌گری و کمک در تحقق مطالبات و رفع مشکلات، شهرداری و شورای اسلامی شهر جم و سایر مسئولین شهرستان را یاری نمایند.

▫️سجادی با اشاره به موضوع آب، از اصحاب رسانه درخواست نمود با مسولیت‌پذیری به آن ورود کنند، سجادی ادامه داد، با روند پیش‌رو در خوشبینانه‌ترین حالت تا دو سال آینده آب خواهیم داشت.

🔹سجادی با اشاره به خشک شدن ۲۶ حلقه چاه آب در شهرستان، وضعیت دشت جم و ریز را بحرانی توصیف کرد.

▫️وی ضمن تقدیر از تلاش‌ها و پیگیری‌های فرماندار شهرستان از اصحاب رسانه درخواست نمود در کنار آنها در تحقق این مطالبه مهم آنها را یاری نمایند.

▫️سجادی تکمیل و بهره برداری از سد سرچشمه، تکمیل طرح آب سیراف به جم و ساخت سدکلاکل در بخش مرکزی را جز راه‌کارهای حال حاضر جهت کاستن از بحران کنونی آب دانست.

▫️سجادی با اشاره به وضعیت بلاتکلیف دانشگاه آزاد گفت:مسئولین استانی دانشگاه پیگیر بهبود وضعیت دانشگاه ازاد جم نیستند و اقدامی در راستای وضعیت بغرنج آن انجام نمی‌دهند که لازم است اصحاب رسانه و فعالان اجتماعی در کنار مسئولین محلی و شورا در این زمینه ورود نمایند.
رئیس شورا با اشاره به مهاجر پذیری شهر و اسکان پرسنل شرکت های پتروشیمی و گاز در شهر جم ، وضعیت فضاهای آموزشی شهر را نامناسب دانست و گفت که کمبود شدید فضای آموزشی در شهر به حدی است که‌ آموزش و پرورش با بحران جدی در تأمین کلاس درس مواجه شده است‌ . وی خواستار مشارکت عاجل شرکت های مستقر در منطقه برای رفع این معضل شد.
▫️سجادی با اشاره به تأسیس و استقرار دانشکده فنی و مهندسی در جم ، آن را اقدامی بسیارخوب برای توسعه شهرستان دانست و عنوان داشت که دانشگاه خلیج فارس باید قدرالسهم خود را برای این دانشگاه را تعیین و پرداخت کند ، چون بودجه شورای راهبردی کفایت نمی‌کند. سجادی با اشاره به وضعیت بسیار نامناسب پیشرفت فیزیکی پروژه دانشکده فنی و مهندسی خواستار جدیت مسئولین استانی برای جلوگیری از تعطیلی پروژه شد.

رئیس شورای شهر تعامل فیمابین شهردار و مجموعه شهرداری با شورا مثبت ، موثر و سازنده توصیف کرد و افزود : حاصل این تعامل و همراهی ، روند بسیار خوب پیشرفت فیزیکی پروژه ها ، تأمین منابع مالی شهرداری ، اقدامات ارزنده شهرداری در ارائه خدمات و رضایت شهروندان می باشد.
🔹فرودگاه توحید، توجه به توسعه بیمارستان، تکمیل راه جم به فیروز آباد و جم به پالایشگاه ، جم به سیراف ، وضعیت درمانگاه تامین اجتماعی جم از دیگر محورهای صحبت رئیس شورای اسلامی شهر جم در نشست با خبرنگاران بود.