رئیس شورای اسلامی شهر جم گفت: تعرفه درآمدی (عوارض محلی) سال ۱۳۹۹ شهرداری جم تصویب شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري جم،عبدالحسين اكسير افزود: این تعرفه هر ساله توسط شهرداری به شورای اسلامی شهر پیشنهاد و پس از بررسی و تصویب در شورای شهر، مبنای دریافت عوارض در سال بعد قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: لایحه تعرفه عوارض محلی سالانه شهرداری، مهم‌ترین و اصلی‌ترین منبع درآمدی و تامین و تحقق بودجه سالانه به شمار می رود.

اکسیر خاطر نشان کرد: پرداخت عوارض به عنوان راهکاری مؤثر در راستای توسعه شهر و تحقق نیازهای شهر و شهروندان بوده و با توجه به حجم پروژه ها در نقاط مختلف شهر ، نگاه مشارکتی شهروندان به ساخت و توسعه شهر می تواند به آبادانی و رونق آن منجر شود و مدیریت شهری را در اجرای برنامه های خود مصمم تر سازد.

وی تصریح کرد: علی رغم تورم سالانه و بالارفتن هزینه نگهداری و توسعه شهر، تلاش شده با وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم در بسیاری از کدهای درآمدی رشد حداقلی با رعایت اقشار مختلف جامعه در نظر گرفته شود.

رئیس شورای شهر جم با بیان اینکه پرداخت عوارض کلید توسعه شهر است اضافه کرد: مردم می توانند با پرداخت عوارض در آبادانی شهر خود سهیم شوند.

عبدالحسین اکسیر گفت: لایحه تعرفه عوارض محلی و هزینه خدمات سال ۱۳۹۹ شهرداری جم پس از تایید و ابلاغ نهایی، علاوه بر چاپ در نشریات محلی، بصورت كتابچه تهیه و برای اطلاع و آگاهی عموم مردم در اختیار شهروندان قرار می گیرد.