شهردارجم خبرداد:
بسيج تمامي امكانات شهرداري در راستاي پيشگيري از بيماري كرونا

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری جم برای افزایش آمادگی شهر در خصوص مقابله با ویروس کرونا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري جم، شهردار جم در این جلسه بر آمادگی مجموعه مدیریت شهری در خصوص افزایش ایمنی و سلامت شهروندان با همکاری دستگاه های ذی ربط همچون شبكه بهداشت و درمان تاکید کرد.

حيدري تصريح: در همین راستا فعالیت هایی همچون تبلیغات محیطی در خصوص ویروس کرونا مانند استفاده از تلویزیون شهری جهت آموزش و اطلاع رسانی همگانی، نصب بنرهای آموزشی در سطح شهر و ضدعفوني كردن پارك ها، بازارچه شهرداري، بانك ها و مكان هاي شلوغ در دستور كار شهرداري قرار گرفته است.

شهردار جم همچنين خاطر نشان ساخت در راستاي حفظ سلامت شهروندان و جلوگيري از شيوع بيماري كرونا جمعه بازار تا اطلاع ثانوي تعطيل شد.
 
شهردار جم افزود: واحد خدمات شهري به دلیل ارتباط مستقیم کارکنان با پسماندها و زباله های مختلف از مهمترین حوزه هایی است که باید به پیشگری از بیماری در آن توجه شود در این راستا واحد خدمات شهري باید علاوه بر اقدامات پیشگیرانه معمول نسبت به تهیه لباس و ادوات مخصوص جهت پرسنل مرتبط با جمع آوری زباله عفونی اقدام کند.

شهردار جم با اشاره به لزوم توجه هر چه بیشتر به نظافت سرویس های بهداشتی عمومی گفت: امور مربوط به نظافت و ضدعفونی کردن سرویس های بهداشتی عمومی در پارکها  توسط واحد فضاي سبز و در سطح معابر توسط خدمات شهري باید به صورت دوره ای انجام و به سلامت شهروندان توجه ویژه شود.

حيدري ضمن تاکید برای انجام صحیح و به موقع امور مرتبط با پیشگیری از بیماری کرونا گفت: این اقدامات در راستای افزایش تاب آوری شهر برای مقابله با ویروس کرونا است و نباید فضای ترس از بیماری و التهاب در شهر حاکم شود.