به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر جم: فضای سبز، تنوع و توسعه آن نقش مهمی در حفظ محیط زیست، کاهش آلودگی‌ ها و فراهم شدن فضای مفرح و تفریحی برای شهروندان دارد؛ اهتمام، مدیریت و توسعه فضای سبز شهری و نگهداری اصولی آن، شهر جم را جز برترین شهرهای جنوب کشور در توسعه و ایجاد فضای سبز نموده است.

شهرداری جم در سال گذشته با برنامه ریزی های مدون اقدام به کاشتِ نزدیک به ۱۵۰۰ درخت و درختچه بومی و سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه و ۲۵۰ هزار اصله گل فصلی شامل گل‌های جعفری، اطلسی‌ شمعدانی، آهار، پریوش و غیره در سطح شهر نموده که زیبایی چشم نوازی به فضای شهر داده است.

شهرداری جم در سال گذشته در راستای بهره‌مندی هر چه بیشتر شهروندان از فضای متنوع و گذراندن اوقات فراغت با در نظر گرفتن نیاز‌های مردم اقصی نقاط شهر اقدام به احداث دو پارک خاطره و خانواده و توسعه فاز جدید پارک بزرگ‌ چگاسه و فضای سبز خیابانی نموده است.

با احداث و توسعه پارک‌ها و فضای سبز خیابانی در سال گذشته، سرانه فضای سبز شهر جم بالاتر از سرانه کشوری و نزدیک به آمارهای بین‌المللی قرار گرفته است.

نگه‌داری و پاکیزگی فضای سبز و پارک های شهری، ضمن ایجاد زیبایی چشم نواز و رضایت شهروندان و گردشگران، شهر جم را الگو بی‌نظیری برای دیگر شهرها در پاکیزگی و نگه‌داری اصولی فضای سبز شهری قرار داده است.

شهرداری جم با در نظر گرفتن خشکسالی‌ها و کمبود آب، توسعه و مدیریت منابع آب و آبیاری اصولی را سرلوحه خود قرار داده و هم‌اکنون نزدیک به ۸۰ درصد فضای سبز شهری با سیستم جدید آبیاری می‌گردد.

در سال جدید ایجاد، نگه‌داری و توسعه متوازن فضای سبز شهری در همه محلات شهر به منظور ارتقاء سیما و منظر شهر و بهره‌مندی شهروندان از فضای زیبا و محیط پاک به صورت ویژه در دستور کار شهرداری جم قرار گرفته است .