شهردار جم خبرداد:

 مشکل بوی آزار دهنده بازارچه «شهرداری جم» رفع می‌شود

شهردار جم گفت: بعد از آگاه شدن از موضوع بوی آزار دهنده‌ای که در بازارچه وجود داشت سریعا جهت حل مشکل اقدام کرده‌ایم و مشکل به‌زودی رفع می‌شود.

به گزارش روابط عمومي شهرداري جم به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان جم، مخاطبان خبرگزاری فارس سوژه‌ای تحت عنوان «بوی آزار دهنده بازار جم» را در سامانه فارس من به ثبت رسانده‌اند و خواستار پیگیری و رفع این مشکل بوده‌اند. به گفته مردم اکثر بازاریان بازارچه شهرداری جم زباله‌های خود را به پشت محل این بازارچه که رودخانه فصلی می‌باشد می‌ریزند و بوی آزار دهنده‌ای در زیر پل ورودی روستای علی آباد به مشام می‌رسد که کلافگی مردم را به همراه داشته است. این اقدام بازاریان بدون نظارت مسؤولان مربوطه می‌باشد و خطرات زیادی نیز برای انسان‌ها و محیط زیست به همراه دارد.

مغازه‌داران حق ریختن زباله به رودخانه را ندارند

شهردار جم صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: بعد از درج این مشکل در خبرگزاری فارس و آگاه شدن از این موضوع، بلافاصله بازدید میدانی از بازارچه داشتیم و از نزدیک این مشکل را مشاهده کرده‌ایم.

صدرالله حیدری افزود: بعد از بازدید به پیمانکار خدمات شهری شهرداری تاکید کرده‌ایم تا مشکل را هرچه سریع‌تر رفع کند تا این بوی آزار دهنده مردم و شهروندان و خود بازاریان را اذیت نکند و مشکلات محیط زیستی نیز به وجود نیاید.

وی تصریح کرد: در خصوص جمع‌آوری زباله‌ها تذکرات لازم به مغازه‌داران داده شده و هیچ مغازه‌داری حق ریختن زباله به رودخانه ندارد و سطل‌های زباله در کنار بازارچه وجود دارد و در هفته سه مرتبه نیز شستشو و ضد عفونی خواهند شد.

حیدری با اشاره به فصل ماهی و میگو خاطرنشان کرد: به نیروهای خدمات شهری نیز تذکر داده‌ایم تا هر روز نظافت بازار با دقت بالاتری انجام شود و پیمانکار نیز وظیفه دارد تا با نظارت از بازار از ریخته‌شدن زباله به درون رودخانه جلوگیری شود.