نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهر جم با حضور اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری جم عبدالحسین اکسیر رییس شورای اسلامی شهر جم نیز در جمع اصحاب رسانه با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: نباید از اعضای شورای شهر اسطوره سازی شود و با بالا بردن سطح توقعات کار را برای آن ها سخت کنیم چرا که آن ها هرچه در توان داشته باشند و قانون اجازه دهد انجام می دهند.

عبدالحسین اکسیر از بازگشت ۱۴ میلیارد ریال مطالبات شهرداری جم از منطقه عملیاتی نار و کنگان خبر داد و افزود: تاسیسات عملیاتی منطقه عملیاتی نار و کنگان در جم واقع شده است و عوارض آلایندگی آن نیز برای منطقه است که بیشترین پرداختی عوارض آلایندگی به استان فارس می باشد و برای بازگشت حق تضییع شده مردم جم، این موضوع را به جدیت دنبال می کنیم.

وی در خصوص محل تامین هزینه های سفرهای مختلف داخلی و خارجی اعضای شورای شهر جم نیز گفت: اعضای شورای شهر جم سفرهای مختلفی به شهرهای تبریز، کیش، تهران و شیراز داشته اند تا از نزدیک شاهد نحوه مدیریت شهری کلان شهرها باشیم و از آن ها الگو برداری کنیم. سفر خارجی چند روز گذشته شورا شهر نیز با هزینه شخصی اعضا انجام گرفته است.

رییس شورای اسلامی شهر جم با اشاره به اینکه انبوه سازی در جم روند نزولی پیدا کرده است گفت: ساخت و سازها محل درآمد خوبی برای شهرداری بود که اکنون این بازار بار رکورد همراه شده و تنها شهرداری در سطح استان بوشهر هستیم که همزمان چندین پروژه سنگین و میلیاردی را اجرا می کنیم.

اکسیر با انتقاد از عملکرد محیط زیست استان بوشهر در اعطای نشان سبز به صنایع پتروشیمی در عسلویه خاطر نشان کرد: از ۱۵ پتروشیمی واقع در پارس جنوبی، ۱۴ پتروشیمی موفق به اخذ گواهی سبز شده اند که با توجه به آلودگی گسترده در عسلویه این اقدام شائبه های رانت خواری را تقویت می کند.

عضو شورای شهر جم تاکید کرد: چگونه می شود صنعتی با آن همه آلودگی بتواند به راحتی گواهی سبز خود را از محیط زیست استان بوشهر بگیرد و مردم منطقه نیز از کمترین حق آن ها که عوارض آلایندگی است محروم شوند و این کارها اعتماد مردم به دولت سلب می کند.

عبدالحسین اکسیر مافیای تانکریسم را مهم ترین عاملی تعطیلی پروژه خط انتقال آب سیراف به جم دانست و گفت: سال جاری نزدیک به ۷۱ میلیارد تومان هزینه انتقال آب به جم می شود که چندین سال است به وسیله تانکرهای متعدد آب از شیرینو به مخزن شهرک های مسکونی انتقال می یابد و شواهد حاکی از آن است که پشت پرده این داستان افرادی هستند که از تکمیل خط انتقال آب جم متضرر شده و در این زمینه سنگ اندازی می کنند.

وی افزود: از سوی دیگر آب منطقه ای استان با صدور مجوز احداث و برداشت آب از چاه های عمیق منطقه، از این راه درآمدزایی می کند و زنگ خطری برای شهرستان است.

علی پریشان نائب رئیس شورای شهر جم در نشست خبری با تبریک روز خبرنگار بیان داشت: خبرنگاران نمایندگان افکار عمومی و سربازان جنگ نرم هستند

وی افزود: خبرنگاری از مشاغل سخت و زیان بار است و نقدهای این قشر جای تشکر دارد.

 پریشان با بیان اینکه نیاز است خبرنگاران نیز مورد نقد بگیرند گفت: عبور از خط قرمز ها، حب و بغض و تحلیلی سطحی از آسیب های رسانه است و باید خبرنگاران در این زمینه دقت نظر کنند.

 نائب رئیس شورای شهر جم با بیان اینکه چرا در برخی مواقع خودزنی می کنیم ادامه داد: خبرنگاران قبل از نقد ها در سایت خبری و فضای مجازی درباره شخصیت ها ؛ بیشتر بررسی کنند و حتی در زمینه عملکرد با آنان مصاحبه کنند؛ تا با آبروی افراد بازی نشود.

 پریشان با بیان اینکه چرا برخی خبرنگاران شهرستان که شاغل هستند دستگاه های ما فوق خود را نقد نمی کنند بیان داشت: عوارض آلایندگی فجر و نار و کنگان؛ وضعیت آب جم؛ تعطیلی فرودگاه؛ آلایندگی شرکت فجر جم، ضعف برخی مدیران ادارات، وضعیت تیم فوتبال پارس جم و بکارگیری نیروی بومی در شرکت های منطقه بعضی موضوعات شهرستان هستند که نیاز است هر هفته در رسانه ها به آن پرداخته شود.

 پریشان در پاسخ به نقد یکی از خبرنگاران درباره عملکرد شهرداری در زمینه فرهنگی گفت: شهرداری انواع برنامه های فرهنگی و پروژه های فرهنگی در برنامه دارد اما یک سوال وجود دارد فرمانداری چه بودجه ای به اداره ارشاد اختصاص داده است؟! عملکرد شهرداری در زمینه فرهنگی خوب بوده است باید عملکرد دیگر دستگاه ها بررسی کرد

 پریشان در پاسخ به سوالی که آیا اعضای شورای شهر به شعارهای خود عمل کرده اند گفت با اطمینان اعلام می کنم اعضای شورای شهر در دو سال گذشته به شعارهای انتخاباتی خود عمل کرده اند.

 ۲.۵ هکتار از اراضی منابع طبیعی جهت پارک جنگلی به شهرداری واگذار می‌شود

 شهردار جم در نشست خبری با بیان اینکه چندین پروژه بزرگ و مهم در شهر جم در حال اجرا است گفت: کیفیت پروژه و نگاه به درآمد پایدار برای شهرداری  از اولویت های ما در اجرای پروژه ها  است.

 وی از اجرای پروژه های فاز دوم چگاسه، مجتمع اداری و تجاری بهارستان، پارکینگ طبقاتی، هتل و مجتمع فرهنگی جم خبر داد و گفت: پارکینگ طبقاتی تا پایان سال افتتاح می شود.

 شهردار جم در زمینه تجهیز آتش نشانی نیز گفت: آزمون جذب آتش‌نشانی برگزار و ۱۰ نفر جذب خدمات آتش‌نشانی می‌شود

 وی بیان داشت: به زودی ۲.۵ هکتار از اراضی منابع طبیعی به شهرداری واگذار می‌شود تا از آن به عنوان احداث پارک جنگلی در ورودی شهر جم از طرف بلوار چمران استفاده شود

 حیدری خاطرنشان کرد: حضور شخص من در کوچکترین پروژه تا کلان‌ترین آن، دخالت در کار عوامل شهرداری نیست و به طور ویژه جهت خسته نباشید به کارگران است

وی بیان داشت: به جرات می‌توان گفت شهرداری جم یکی از شهرداری‌های پیشرو در اجرای پروژه‌های بزرگ و کلان عمرانی در سطح استان است

 صدر الله حیدری در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم اسکان وی در جم علیرغم تاکید مسوولان سازمان شهر داری ها بیان داشت: بخاطر تحصیل تک فرزندم در دبیرستان تیزهوشان نتوانستم در جم ساکن شوم.

 خلیل زارعی و چمران رفیعی پور دو عضو دیگر شورای اسلامی شهر جم   نیز در این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

 گفتنی است در این نشست چهار ساعته مسائل و موضوعات متعدد شهر جم و شهرستان مطرح شد.

 برخی خبرنگاران نیز در این نشست از همراهی های عباس اعتمادی پور روابط عمومی شهرداری با اصحاب رسانه تقدیر کردند.