به گزارش روابط عمومي شهرداري جم ، سيد عليرضا سجادی رئیس شورای اسلامی شهر جم در جلسه شورای اداری شهرستان که با دستور کار تکریم و معارفه شهرداران جم گفت، ضمن تشکر از شهردار سابق و اعضاء شورای دور پنجم تصریح کرد : در ابتدا تلاش می کنیم پروژه های نیمه تمام شهرداری را به سرانجام و در ادامه با نیاز سنجی و اولویت گذاری اقداماتی در سطح شهر در راستای خدمت به مردم ارائه نماییم.
سجادی با اشاره به سفر وزیر نفت به شهرستان گفت: در فرصتی بسیار مغتنم ، میزبان وزیر محترم نفت بودیم. تلاش کنیم که مصوبات سفر و وعده های وزیر را محقق نماییم.
رئیس شورا که استاندار، نماینده مردم، فرماندار و مدیران عامل شرکت ها را مخاطب قرار داده بود گفت: شهرستان جم با کمبود فاحش آب شرب و مصرفی مواجه است. خط انتقال آب از سیراف، آب شیرین کن و سد سرچشمه از جمله مطالبات مهم و حیاتی مردم است که می بایست در اجرا و تحقق آنها تسریع لازم صورت پذیرد.
رئیس شورای شهر با انتقاد از افرادی که تیم پارس جنوبی جم را محلی برای تسویه حساب های شخصی خود قرار داده اند ، گفت: این تیم موجب امید و نشاط نوجوانان و جوانان شده و در برهه ای که وظیفه همه ی مسئولان امید آفرینی است، نباید این تیم وارد حاشیه شود بلکه می بایست همه برای رفع مشکلات تیم و تحقق وعده ها تلاش کنیم. سجادی با تشکر از نوع نگاه وزیر نفت و مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به تیم پارس جنوبی، از مدیر عامل سازمان‌ خواست که با مسببین و مقصرینی که موجب حواشی اخیر و کسر امتیاز از تیم شده اند، برخورد قانونی شود.
رئیس شورای اسلامی شهر ضمن تشکر از شورای راهبردی و مدیران عامل شرکت های تولیدی پتروشیمی و نیز مدیر عامل شرکت پالایش گاز فجر جم در ورود مناسب به مسئله مسئوليت های اجتماعی، خواستار توجه و اِعمال وظایف و مسئوليت های اجتماعی توسط مجتمع گاز پارس جنوبی و زاگرس جنوبی شد.
سید عليرضا سجادی دانشکده فنی و مهندسی را برای شهرستان مهم و حائز اهمیت دانست و ضمن تشکر از شورای راهبردی بخاطر تامین اعتبار برای آغاز عملیات اجرایی این پروژه، خواستار تخصيص ردیف اعتبار عمرانی خاص از سوی سازمان مدیریت برای این پروژه شد.
رئیس شورای اسلامی شهر کمبود فضای آموزشی در شهر را یکی از چالش های مهم پیش روی مدیریت آموزش و پرورش دانست و گفت: کلاسها در مدارس شهر با نرم بالای دانش آموزی، فاقد بازدهی لازم خواهد بود. ایشان از شرکت های مستقر در منطقه خواست که در ساخت فضای آموزشی در شهر با توجه به اینکه بیش از نیمی از دانش آموزان در شهر جم از فرزندان پرسنل شاغل در شرکت ها هستند، مشارکت و مساعدت جدی داشته باشند.
سجادی آغاز به کار مجدد فرودگاه را از مطالبات مردم دانسته از وزير محترم نفت بخاطر حسن نظر در این خصوص تشکر کرد.
رئیس شورای اسلامی شهرجم افزود: احداث باند دوم راه جم به فیروزآباد و اصلاح این محور مواصلاتی که مورد استفاده شهرستان های جنوبی استان بوشهر و فارس است ، همواره مورد مطالبه آحاد مردم بوده و امید داریم با پیگیری نماینده مردم در مجلس و همراهی وزرا نفت و راه شاهد اقداماتی در این خصوص باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر جم با اشاره به فقدان پیست موتور سواری و مشکلات موتور سیکلت سوران و خطراتی که متوجه آنها در بزرگراه است، خواستار رفع مشکلات ایشان شد.
در پایان جلسه آقای حسین زاده شهردار جدید جم معرفی و از زحمات آقای حیدری شهردار سابق تقدیر به عمل آمد.