آثارتمدن کهن در کوه پدری/اسطوره پای در بند جم از افسانه تا واقعیت

آثارتمدن کهن در کوه پدری/اسطوره پای در بند جم از افسانه تا واقعیت

بوشهر – کوه پدری یا کوه پردیس جم از نقاط دیدنی جغرافیای تاریخی ایران است که اسیر افسانه های بی اساس در فضای مجازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان جم از شهرستان های جنوبی کشور است که رشته کوه های زاگرس جنوبی، این شهرستان را در بر گرفته است. شهرستان جم با قرار گرفتن در ارتفاع ۷۰۰ متری از سطح دریا و در نزدیکی خلیج فارس، آب و هوای مطلوبی جهت پرورش گیاهان و درختان فراهم آورده است.

اختلاف دمای هوا با ساحل خلیج فارس در برخی از روزهای سال تا ۱۰ درجه سانتیگراد می‌رسد و همچنین رطوبت ملایم آن، این منطقه زیبا را به یکی از خوش آب و هواترین مناطق جنوب ایران تبدیل کرده است. بسیاری از کوه های اطراف شهرستان جم نام گذاری شده اند و این کوه ها با در آغوش گرفتن شواهد و آثار تاریخی، حامل بخشی از تاریخ کهن ایران هستند.

شهرستان جم به دلیل ارتفاع زیاد نسبت به شهرهای اطراف به بام استان بوشهر نیز شهرت دارد. جم جاذبه های طبیعی فراوانی دارد و همه ساله علاوه بر هم‌وطنان، گردشگرانی از کشورهای اروپایی نیز از این شهرستان دیدن می کنند.

کوه پدری از جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان جم است؛ مسافرانی که از مسیر سیراف به سمت جم در حرکت باشند، حتما محو زیبایی این دیو پای در بند جم که در جنوب شهرستان همچون نگینی می درخشد خواهند شد.

شایعات متعددی در فضای مجازی است و خواص عجیبی به این کوه نسبت داده می‌شود از جمله این که این کوه نزدیکترین نقطه زمین به خورشید است به همین دلیل ویروس H.I.V بر روی آن رشد نمی‌کند.

نشانه‌هایی از غارنشینی و وجود فسیل‌های بسیار قدیمی در نقاطی از شهرستان جم و همچنین آثار و شواهدی مربوط به قدمت تاریخی زیاد در کوه پدری جم موجود است و آمیختگی این کوه زیبا با تاریخ و با سابقه زندگی و زیست در این منطقه خوش